Pełna księgowość
Warszawa Wawer

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Taka powinna być nowoczesna księgowość

Pełna księgowość to forma rejestrowania przychodów i rozchodów podmiotu gospodarczego charakteryzująca się znacznie większą niż w przypadku ewidencji przychodów złożonością. Dlatego też prowadzenie pełnej księgowości wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dzięki którym unikamy potencjalnie kosztownych błędów. 

Kto jest zobowiązany do ewidencjonowania przychodów i rozchodów w formie pełnej księgowości?

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić nie tylko spółki prawa handlowego (spółki z o.o., spółki akcyjne), ale również niektóre osoby fizyczne, spółki cywilne czy jawne lub inne podmioty. Dodatkowo, podmioty, które nie mają takiego obowiązku, mogą dobrowolnie prowadzić księgowość na pełnych księgach.

2 000 000 Euro obrotu, to limit, po którego przekroczeniu w danym roku podatkowym należy przejść do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Co obejmuje pełna księgowość?

Pełna księgowość to niezwykle złożony i skomplikowany system ewidencyjny, w ramach którego podmiot prawnie zobligowany do prowadzenia takiej formy rejestrowania przychodów i rozchodów firmy zobowiązany jest wykonywania szeregu czynności ewidencyjnych, księgowych i sprawozdawczych.

Obowiązki przy prowadzeniu pełnych ksiąg to mi.n.:

  • księgowanie faktur kosztowych i sprzedażowych
  • sporządzanie rejestrów VAT zakupów i sprzedaży
  • sporządzanie i wysyłanie VAT_JPK
  • sporządzanie not księgowych
  • księgowanie list płac
  • księgowanie składek ZUS
  • księgowanie wyciągów bankowych
  • sporządzanie miesięcznych i kwartalnych deklaracji VAT-7 i VAT-7K, VAT_27 oraz VAT UE
  • sporządzanie CIT-8
  • sporządzanie rachunku zysku i start oraz bilansu

Pełna księgowość Warszawa

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorców zobligowanych do rejestrowania przychodów i rozchodów w formie pełnej księgowości oraz tych, którzy dobrowolnie wybierają taką formę oferujemy Państwu kompleksową obsługę księgową. Realizujemy wszystkie zadania i obowiązki wynikające z prowadzenia pełnej księgowości, jednocześnie oferując profesjonalne usługi doradcze.

Naszą siedzibą jest warszawska dzielnica Wawer. Z sukcesami obsługujemy mniejsze i większe podmioty gospodarcze z terenu całego miasta Warszawa. Zapewniamy profesjonalną i rzetelną obsługę dopasowaną do potrzeb Państwa biznesów. W celu szczegółowego omówienia warunków współpracy zapraszamy do wizyty w naszym biurze rachunkowym w Warszawie lub kontaktu telefonicznego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego sposobu prowadzenia spraw księgowych firmy.

W zakres naszch usług księgowych wchodzi między innymi prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz obsługa kadrowo płacowa.