4 listopad 2022
Pomimo rosnącej popularności wirtualnych biur, ich zasady funkcjonowania są dla wielu osób nadal niejasne. Odpowiadamy zatem na pytania, czym właściwie jest biuro wirtualne, na czym polega oraz ile kosztuje taka usługa?
Wirtualne biuro pozwala przedsiębiorcom na rejestrację swojej działalności pod fizycznym adresem bez konieczności tworzenia tam stacjonarnej swojej siedziby. Dzięki temu więc przedsiębiorca zyskuje adres dla zarejestrowanej firmy, ale nie musi wynajmować lokalu – to duże ułatwienie, biorąc pod uwagę wysokie koszty czynszu oraz wyposażenia biura.
Wynajem fizycznego lokalu to z reguły koszt sięgający nawet do kilku tysięcy miesięcznie, nie licząc kosztów wyposażenia oraz obsługi stacjonarnego biura.
Jeśli mówimy o jednoosobowej działalności gospodarczej – taki koszt jest zupełnie nieopłacalny dla prowadzenia biznesu, dlatego też tacy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wybór wirtualnego biura.
Usługa ta eliminuje opłaty za czynsz i media, a sama w sobie kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie – jest to więc spora oszczędność (ważna zwłaszcza dla rozpoczynających działalność gospodarczą), która pozwala przerzucić środki na inne wydatki, np. kursy doszkalające czy niezbędne oprogramowanie podczas pracy zdalnej.
Dla jakiego typu przedsiębiorców wirtualne biuro będzie idealnym rozwiązaniem? Z pewnością docenią go freelancerzy, którzy pracują zdalnie lub za granicą, a niezbędny jest im polski adres dla prowadzonej działalności. Będzie to także znacząca finansowa oszczędność dla osób zakładających firmę, które nie chcą na początku swojej biznesowej drogi wynajmować żadnego lokalu, ale skupić się na rozwoju firmy.
Ponadto wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie pracę w trybie home office lub takich, które dużo podróżują – brak przynależności do konkretnego fizycznego biura będzie dla nich ogromną zaletą.
Dzięki usłudze wirtualnego biura, osoby te mogą cieszyć się pracą zdalną pozbawioną stresujących wizyt urzędników, np. w swoim domu.
Posiadanie wirtualnego biura wiąże się z szeregiem korzyści dla przedsiębiorców. Wśród zalet takiej usługi warto wymienić:
Warto również dodać, że popularność biur wirtualnych wpływa na łatwość rozwiązywania spraw urzędowych, ponieważ pracownicy urzędów coraz przychylniejszym okiem spoglądają na tego typu usługi.
Formy płatności:
gotówka
przelew
NIP:
797-154-03-46
REGON:
364742981