lessphp fatal error: load error: failed to find /var/www/vhosts/creative2.demoskydoo.pl/httpdocs/wp-content/themes/theme58640/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /var/www/vhosts/creative2.demoskydoo.pl/httpdocs/wp-content/themes/theme58640/style.less Pełna księgowość - Warszawa Wawer Biuro rachunkowe Creative

Pełne księgi

pełna księgowość warszawa

Pełna księgowość

Pełna księgowość to forma rejestrowania przychodów i rozchodów podmiotu gospodarczego charakteryzująca się znacznie większą niż w przypadku ewidencji przychodów złożonością. Dlatego też prowadzenie pełnej księgowości wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dzięki którym unikamy potencjalnie kosztownych błędów.

Kto jest zobowiązany do ewidencjonowania przychodów i rozchodów w formie pełnej księgowości?

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić nie tylko spółki prawa handlowego (spółki z o.o., spółki akcyjne), ale również niektóre osoby fizyczne, spółki cywilne czy jawne lub inne podmioty. Dodatkowo, podmioty, które nie mają takiego obowiązku, mogą dobrowolnie prowadzić księgowość na pełnych księgach.

2 000 000 Euro obrotu, to limit, po którego przekroczeniu w danym roku podatkowym należy przejść do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Co obejmuje pełna księgowość?

Pełna księgowość to niezwykle złożony i skomplikowany system ewidencyjny, w ramach którego podmiot prawnie zobligowany do prowadzenia takiej formy rejestrowania przychodów i rozchodów firmy zobowiązany jest wykonywania szeregu czynności ewidencyjnych, księgowych i sprawozdawczych.

Obowiązki przy prowadzeniu pełnych ksiąg to mi.n.:

 • księgowanie faktur kosztowych i sprzedażowych
 • sporządzanie rejestrów VAT zakupów i sprzedaży
 • sporządzanie i wysyłanie VAT_JPK
 • sporządzanie not księgowych
 • księgowanie list płac
 • księgowanie składek ZUS
 • księgowanie wyciągów bankowych
 • sporządzanie miesięcznych i kwartalnych deklaracji VAT-7 i VAT-7K, VAT_27
 • oraz VAT UE
 • sporządzanie CIT-8
 • sporządzanie rachunku zysku i start oraz bilansu

Pełna księgowość Warszawa

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorców zobligowanych do rejestrowania przychodów i rozchodów w formie pełnej księgowości oraz tych, którzy dobrowolnie wybierają taką formę oferujemy Państwu kompleksową obsługę księgową. Realizujemy wszystkie zadania i obowiązki wynikające z prowadzenia pełnej księgowości, jednocześnie oferując profesjonalne usługi doradcze.

Naszą siedzibą jest warszawska dzielnica Wawer. Z sukcesami obsługujemy mniejsze i większe podmioty gospodarcze z terenu całego miasta Warszawa. Zapewniamy profesjonalną i rzetelną obsługę dopasowaną do potrzeb Państwa biznesów. W celu szczegółowego omówienia warunków współpracy zapraszamy do wizyty w naszym biurze lub kontaktu telefonicznego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego sposobu prowadzenia spraw księgowych firmy.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z NAMI