MAŁA KSIĘGOWOŚĆ

 

Księgowość jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Zależnie od wielkości, liczby zatrudnionych osób czy profilu działalności przedsiębiorstwa przyjmuje ona jedną z form, jakie dopuszczają przepisy podatkowe. Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów swojego przedsiębiorstwa lub księgi handlowej spółki możesz zlecić specjalistom z biura rachunkowego.

Usługowe prowadzenie księgi przychodów i rozchodów

Dokumentowanie wszelkich operacji finansowych, jakie są wykonywane w ramach działalności przedsiębiorstwa, to obowiązek każdego właściciela. Nie zawsze jednak przepisy wymagają od niego prowadzenia pełnej księgowości, która jest skomplikowana i wymaga tworzenia wielu dokumentów. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność, masz rodzinny warsztat, lub Twoja firma zalicza się do grupy średnich przedsiębiorstw – z pewnością obowiązuje Cię mała księgowość.

Inne obowiązki posiadają właściciele spółek, zobowiązani do prowadzenia pełnej księgowości. Jeśli posiadasz tego typu firmę, z pewnością problemem są dla Ciebie obowiązkowe księgi handlowe. To złożona dokumentacja, której poprawność zależy od wiedzy i doświadczenia z dziedziny rachunkowości.

Bez względu na to, czy prowadzisz jednoosobową firmę czy też zarządzasz spółką, nie musisz uczestniczyć w czasochłonnych szkoleniach. Powierzając nam prowadzenie księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg handlowych spółki cały swój czas możesz poświęcić na rozwijanie działalności i kontakty z klientami.

Mała księgowość dla firm i klientów indywidualnych

Nasze biuro Creative to grupa doświadczonych specjalistów od rachunkowości. Posiadamy nie tylko odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje, ale również praktykę, dzięki której rozwiązujemy nawet najtrudniejsze problemy księgowe z korzyścią dla klienta. Zarówno pełna, jak i mała księgowość to nasza specjalność, dlatego oferujemy swoje usługi wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom, które korzystają z tej formy dokumentacji. Proponujemy między innymi:

  • prowadzenie księgi przychodów i rozchodów,
  • prowadzenie ksiąg handlowych spółki,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych – miesięcznych, kwartalnych i rocznych,
  • sporządzanie bilansów,
  • prowadzenie ewidencji m.in. środków trwałych,
  • rozliczanie dotacji,
  • przygotowywanie obowiązkowych formularzy PIT,
  • przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych.

Świadczymy usługi na terenie całego kraju

Siedzibą biura księgowego Creative jest Warszawa, dlatego szczególnie chętnie zapraszamy do współpracy firmy z rejonu tego miasta oraz okolicznych miejscowości.  Swoimi usługami jednak obejmujemy cały kraj, więc zachęcamy do kontaktu również firmy z innych, odległych miejscowości.

Pełna i mała księgowość, którą prowadzimy dla naszych klientów, wymaga systematycznego dostarczania dokumentów – faktur, rachunków, wyciągów bankowych itp. Aby usprawnić pracę i zagwarantować jej systematyczność oraz terminowość udostępniamy naszym klientom możliwość wysyłania dokumentów finansowych za pomocą poczty elektronicznej. Ten komfortowy sposób komunikacji umożliwia współpracę nawet na duże odległości.

Prowadzisz firmę i poszukujesz biura rachunkowego? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z usług naszych doświadczonych księgowych.

RYCZAŁT

- sporządzanie ewidencji przychodów
- sporządzanie rejestrów VAT zakupów i sprzedaży
- sporządzanie PIT-28
- inne ewidencje na potrzeby podatnika

KSIĘGI HANDLOWE

-księgowanie faktur kosztowych i sprzedażowych
- sporządzanie rejestrów VAT zakupów i sprzedaży
- sporządzanie not księgowych
- księgowanie list płac
- księgowanie składek ZUS
- księgowanie wyciągów bankowych
- sporządzanie miesięcznych i kwartalnych deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz VAT UE
- sporządzanie rachunku zysków i start i bilansu
- sporządzanie CIT-2, CIT-8
- sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego
- sporządzanie Polityki Rachunkowości
- ewidencja środków trwałych i WNiP
- rozliczanie dotacji
- inne ewidencje na potrzeby podatnika

KARTA PODATKOWA

- sporządzanie PIT-16A
- inne ewidencje na potrzeby podatnika

PKPiR

- prowadzenie miesięcznej i kwartalnej ewidencji faktur zakupowych i sprzedażowych
- sporządzanie rejestrów VAT zakupów i rejestrów sprzedaży
- sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-UE
- inne ewidencje na potrzeby podatnika
- wyliczanie miesięcznej zaliczki PIT-5, PIT-5L
- ewidencja środków trwałych i WNiP